ВАРТО ЗНАТИ

СПАДКУВАННЯ!
Спадкування, згідно чинного цивільного законодавства – перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
15 ФАКТІВ ПРО СПАДКУВАННЯ
1.В Україні є два види спадкування: за законом та за заповітом.
2. Спадкоємцями можуть бути не лише фізичні особи а і юридичні особи, та навіть держава.
3. Спадкоємцями можуть бути не лише родичі.
4. Особа, яка має намір успадкувати права повинна розуміти, що вона буде спадкувати і обов’язки. Для прикладу, якщо Ви успадкували будинок а у спадкодавця був і кредит то Ви будете зобов’язані виплатити і борги. Тобто успадкувати саме майно без боргів неможливо.
5. За життя спадкодавець може скласти не один заповіт.
6. Якщо Ви не бажаєте успадковувати права та обов’язки, як за законом так і за заповітом Ви маєте право відмовитися від спадщини.
7. Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. В свою чергу час відкриття спадщини є день смерті спадкодавця.
8. У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, за рішенням суду така спадщина може бути визнана відумерлою.
9. Відумерла спадщина переходить у власність територіальної громади.
10. Спадщина між спадкоємцями ділиться в рівних частинах.
11. Не входять до складу спадщини права та обов’язки, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права, право на участь у товариствах та право членства в об’єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами, раво на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом, права та обов’язки особи як кредитора або боржника у випадках якщо воно є нерозривно пов’язаним з його особою і у зв’язку з цим не може бути виконане іншою особою (стаття 1219 Цивільний Кодекс України).
ТРУДОВИЙ СТАЖ
Це одна з найбільших та найактивніших тем сьогодення. Тому в один post весь обсяг інформації наврядчи вдасться вмістити.
1. Основним законодавчим актом є Закон України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». 2. Раніше пенсію нараховували за роки загального трудового стажу, а з 2004 р. за наявності лише страхового.
Що це означає?
3. До трудового стажу зараховували для прикладу навчання у вищому навчальному закладі, службу у ЗСУ і т.д.
4. У свою чергу до страхового стажу входить лише період, протягом якого особа ( ФОП) або роботодавець сплачує стахові внески ( пенсійний податок) до Пенсійного фонду України.
5. Якщо Ви найманий працівник цей вид податку із вашої заробітної плати вираховувати роботодавцеві ЗАБОРОНЕНО!
6. Сума сплати страхового внеску складає 22% від Вашої заробітної плати, але не менше ніж 22% від мінімальної заробітної плати в Україні. Це говорить про те, що коли Ви не пропрацювали повний місяць а роботодавець сплатив вже суму страхового внеску не менше 22% від мінімальної з/п то Вам до страхового стажу зарахують повний місяць.
7. До страхового стажу слід віднести:  відпустка по догляду за дитиною до досягнення 3 років ( дикрет), час коли особа стояла на обліку, як безробітня, або отримувала допомогу під час підвищення кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки, період отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності та інші.
8. Законодавець передбачив і спеціальний трудовий стаж. Даний вид стажу застосовується лише до окремих видів робіт, а також враховується при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугою років.
9. До спеціального стажу входять роботи для прикладу на шахтах, на шкідливих підприємствах, а також входять працівники, які працювали в сфері медицини, військов ій, займалися викладацькою діяльністю та інші.
10. Особи, які досягли 16 років і не перебувають у трудових відносинах, студенти ВНЗ денної форми навчання, а також які навчаються в аспірантурі та докторнатурі, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні,  можуть звернутися до органів ДФС, щодо сплати добровільних страхових внесків.